تبلیغات
ترفندهای رایانه - ترفندهای رجیستری
 
ترفندهای رایانه
دانسته های خود را به اشتراک بگذاریم...
درباره وبلاگ


به وبلاگ رامین حمیدی خوش امدید.

مدیر وبلاگ : رامین حمیدی
نویسندگان
آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :

منوی start را سریع تر کنید 
در منوی start زیر منوها پس از 400 میلی ثانیه ظاهر میشود که برای کاربرن حرفه ای ممکن است چند ثانیه طول بکشد شما میتوانید این زیر منوها را به سرعت برق ظاهر کنید آن هم با رفتن به سراغ کلید زیر ( البته قبلا از این کار یادم رفت بهتون بگم که باید از منوی start گزینه run را انتخاب کرده و سپس کلمه regedit را در آن وارد و ok را بزنید و حالا شما در رچیستری ویندوز هستید ) کلید زیر را در رجیستری پیدا کنید :
HKEY_CURRENT_USER\CONTROL PANEL\DESKTOP
در این جا فقره ی MENU SHOW DELAY را پیدا کنید مقدار این متغیر طول تاخیر منو را بر حسب میلی ثانیه از 0 تا 999 نشان میدهد که میتوانید با دادن مقدار 1 به آن سرعت آن را بسیار بسیار سریع کنید تا در نیم سوت زیر منوها ظاهر شوند....                             لطفا به ادامه مطلب بروید...

کنترل را در دست خود بگیرید ! ممکن است بخواهید یک کاربر خانگی یا اداری را از دسترسی به یک سری توابع خاص در منوی start محروم کنید به عنوان مثال برای حذف کردن تابع search از منوی start متغیری از نوع DWORD بسازید و نام آن را NoFind بذارید و مقدار آن را 1 قرار دهید به این ترتیب تابع Search از منوی start محو خواهد شد
یک مورد دیگر حذف کردن تابع Run میباشد برای این کار نیز متغیر دیگری از نوع DWORD بسازید و اسم آن را NORun بگذارید و مقدار آن را 1 قرار دهید .
و بالاخره برای این که جلوی انگولک کردن نوار تکالیف را توسط کاربران بگیرید متغیر دیکری تعریف کرده و اسم آن را NoSetTaskbar بذارید و مقدار 1 به آن بدهید این کار باعث خواهد شد تا نوار تکلیف و منوی start از پانل کنترل برداشته شوند


حذف کردن برنامه هایی که پاک نمیشوند !به دلایلی که برای ما معلوم نیست بسیاری از برنامه ها به طور کامل پاک (uninstall ) نمیشوند در نتیجه بسیاری از کاربران سعی می کنند با حذف پوشه یا شاخه آن برنامه مقدمات پاک شدن آن را انجام دهند اما نام چنین برنامه هایی برای همیشه در فهرست
Add\Remove Program باقی خواهند ماند برای آنکه فهرست این برنامه ها را از بین ببریم باید از رجیستری استفاده کنیم :
ابتدا به کلید زیر بروید :
HKEY_LOCAL_MACHINE\Microsoft\Windows\Curent Version\uninstall
و سپس کلید متناظر با این کلید را باز کنید و حالا برنامه هایی را که نمی توانستید پاک کنید را از این جا حذف کنید تا برای همیشه از بین بروند

تغییر دادن مهلت زمانی برنامه ها : وقتی که برنامه ای از کار میفتد ویندوز یک مقدار زمان مشخصی به آن فرصت میدهد تا سعی کند خود را از مخمصه نجات دهد اما اگر فکر میکنید این مهلت زمانی زیاد است میتوانید آن را کم کنید برای این ممنظور به کلید زیر بروید :
HKEY_CURRENT_USER\Control panel\Desktop
سپس متغیر Hung app Timeout را پیدا کنید مقدار این متغیر 500 است مقدار را طوری کم کنید که یک مهلت عادلانه نیز به برنامه مریض الاحوال داده شده باشدنمایش دادن پیغام در هنگام بالا آمدن ویندوز xp :


اگر بخواهید در هنگام بوت شدن ویندوز ایکس پی یک پیغام خوش آمد گویی یا هر پیغام دیگری که لازم باشد به اطلاع کاربران برسد به نمایش در آید به این ترتیب عمل کنید :
به کلید زیر بروید :
HKEY_LOCAL_MACHINE\Software\Microsoft\WindowsNT\Current Version\Winlogon
کلید legalnoticecaption را با هر اسم دیکری که میخواهید روی پنجره پیغامتان باشد عوض کنید . کلید Legalnoticetext را به هر پیغامی که میخواهید دردل پنجره ی پیغام به نمایش درآید تغییر دهید کامپیوترتان را از نو بوت کنید تا تغییرات را ملاحظه نماییداز کار انداختن اجرای خودکار سی دی به طور کامل در ویندوز ایکس پی:


این کار احتیاجی به رجیستری ندارد و یک راه ساده تر وجود دارد :
شستی start را کلیک کنید و گزینه run را انتخاب کنید و فرمان gpedit.msc را وارد کنید اکنون به computer configuration رفته و administrator templates را کلیک کنید و زبانه ی system را باز کنید در اینجا میتوانید گزینه ی مربوط به turn auto off را پیدا کرده و آن را مطابق میل خود تغییر دهید

 


از کار انداختن سوابق اسناد اخیر :معمولا وقتی که فایل یل سندی را باز میکنید نام ان به فهرست اسناد اخیر در منوی start اضافه میشود این ترفند جلوی این کار را میگیرد :
کلید زیر را پیدا کنید :
HKEY_LOCAL_MACHINE\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Policies\Explorer
یک متغیر جدید از جنس DWORD و به نام NoRecentDocsHistory بسازید و مقدار یک به آن بدهید تا محدودیت مزبور اعمال گردد حال کامپیوترتان را از نو بوت کنید

 


حذف آخرین PlayList از media Player : ابتدا وارد رجیستری شوید و کلید زیر را پیدا کنید :

HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\MediaPlayer\Player

و جهت حذف لیست فایلهای پخش شده " زیر کلید " زیر را یافته محتویات آن را حذف کنید :
�\RecentFileList
و جهت حذف URL های پخش شده " زیر کلید " زیر را یافته محتویات آن را حذف نمایید :میخوای کسی نفهمه چی کار کردی

 

اگر بخواهید یکی از URL هایی که در نوار آدرس دیده میشود را پاک کنید باید از ریجستری استفاده کنیم. این کلید را در ریجستری پیدا کنید :
HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Internet Explorer\Typed URLs
به این ترتیب در ستون سمت راست می توانید فهرست نشانی هایی که تایپ کرده اید را ببینید...
روی هر کدام از آدرس هایی که نمی خواهید راست کلیک کنید و گزینه Delete راانتخاب کنید.


وای بازم هنگ کرد

 

بسیاری از ما در هنگام کار با ویندوز ناگهان به مشکل هنگ کردن برنامه ها برخورد کردیم. این مشکل مواقعی پیش می آید که برنامه نتواند فایلهای سیستمی خود را به درستی بارگذاری کند و ... در این هنگام ما به سرعت کلیدهای ترکیبی Ctrl+Alt+Del را زده و از صفحه Task Manager برنامه مورد نظر را End Task میکنیم. همه این را قبول دارند که در ویندوز XP این کار به طرز شگفت انگیزی نسبت به ویندوزهای سری 9X سریعتر شده و دیگر کمتر مشکل Restart پیش می آید. اما شاید برای بعضی ها سرعت End Task یک برنامه بسیار کند باشد تا جایی که حتی شخص مجبور به Restart شود. در اینجا یک نکته ای وجود دارد که با اعمال آن میتوان سرعت End Task کردن یک برنامه را افزایش داد. این روش حتی باعث میشود که اگر برای برنامه ای مشکل پیش بیاید آن برنامه به سرعت متوقف شده و دیگر مشکل هنگ کردن و یا کرش کردن سیستم پیش نیاید.
برای این منظور مراحل زیر را انجام دهید : ابتدا از طریق Run وارد قسمت Regedit شده و کلید زیر را بیابید :

HKEY_CURRENT USER\Control Panel\Desktop

سپس در صفحه سمت چپ به دنبال کلیدی به نام LowLevelHooksTimeout بگردید. اگر این کلید وجود نداشت یک کلید از نوع String به همین نام بسازید. حال میتوانید یک عدد را برحسب میلی ثانیه به دلخواه به آن اختصاص دهید. این مقدار همان میزان زمان End Task را تعیین میکند. برای مثال شما میتوانید عدد 3500 را که معادل 3.5 ثانیه است را به آن اختصاص دهید. این ترفند در واقع باعث میشود که مدت زمان پاسخگویی برنامه Crash شده یا به عبارتی Hook شده در برابر ویندوز کاهش بیابد و ویندوز وقت اضافه ای را برای به اجرا در آوردن آن برنامه هدر ندهد و این کار باعث میشود که در واقع برنامه مشکل دار به زور اجرا نشود و جلویش گرفته شود. این ترفند میتواند کارایی ویندوز را نیز بالا ببرد چون همان طور که میدانید هنگ کردن سیستم خود یک عامل کاهش کارایی سیستم میباشد که با این ترفند تا حدود بسیار زیادی از این مشکل کاسته میشود.


از بین بردن فایلهای موقت اینترنت پس از قطع شدن ارتباط :

 

 

 

به کلید زیر بروید :

 

HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Internet Setting\Cache

 

داده ای از نوع  DWORD با نام  Persistent  ایجاد نماید بسته به نوع نیاز خود یکی از مقادیر زیر را در آن قرار دهید

0 = empty

1 = do not empty

 

جلوگیری از امکان افزودن چاپگر به سیستم :  

 

 

شاید شما دوست نداشته باشید که یک چاپگر به سیستم شما وصل بشه یا شاید یک چاپگر دارید و نمیخواهید چاپگر جدید به سیستم شما افزوده بشه برای این کار ابتدا به رجیستری بروید و کلید زیر را بیابید :

HKEY_CURRENT_USER\Softwar\Microsoft\Windows\Current version\plicies\Explorer

داده ای از نوع  DWORD  با عنوان  NoAddPrinter ایجاد کنید و مقدار آن را یک قرار دهید.جلوگیری از پاک شدن چاپگر :

 

 

برای جلوگیری از پاک شدن چاپگرها از تنظیمات زیر استفاده کنید این تکنیک برای سرپرستان و مدیران شبکه مفید واقع میشود .

به کلید زیر بروید :

HKEY_CURRENT_USER\Software\Micorosft\Windows\Policies\Explorer

داده ای از نوع  DWORD  با عنوان NoDeletePrinter  ایجاد کنید و مقدار آن را یک قرار دهید .
مخفی نمودن مشخصات چاپگر : 

 

 

 این تکنیک نیز برای سرپرستان و مدیران شبکه خیلی مفید میباشد   به کلید زیر بروید :

HKEY_LOCAL_MACHINE\System\CurrentControlSet\Services\Class\Services\Vxd\MSTCP

چنانچه زیر کلید System  وجود ندارد آن را ایجاد کنید داده ای از نوع  DWORD  با عنوان  NoDevMgrPage  ایجاد کرده و مقدار یک را در آن قرار دهید .مشاهده اطلاعات Bios  : 

 

 

برای مشاهده اطلاعات واقعی سخت افزار درون یک کامپیوتر هیچ مرجعی بهتر از توضیحات و مشخصات ارائه شده از سوی سازنده آن قطعات نیست . بنابراین اگر میخواهید از اصل بودن  MainBoard  مطمئن شوید بهتر است از این شیوه استفاده کنید .

HKEY_LOCAL_MACHINE\Hardware\Description\System

مجموعه کلیدها و اطلاعات این قسمت اطلاعات مربوط به بایوس را در خود نگه میدارد .

 رایت سی دی در ویندوز XP بدون هیچ نرم افزاری 

 

 بله بدون برنامه در ویندوز ایكس پی رایت كنید .

 برای این كار توی هارد كامپیوترتون روی فایلهایی كه می خواهید رایت كنید راست كلیك كنید . بعد به منوی Send To برید و گزینه ی CD RW Drive رو انتخاب كنید . ( سعی كنید اول همه ی فایل هایی كه می خواید رایت كنید تو یه پوشه جمع كنید ، بعد همشو با هم Send كنید )

حال به درایو رایتر خود بروید . از منوی سمت چپ صفحه گزینه ی Write these files to CD رو انتخاب كنید. حال پنجره ی CD writing wizard باز می شود . نام  CDرا در قسمت CD name  بنویسید و دكمه یnext  را بزنید تا رایت CD شروع شود .

موفق باشید .  منبع

نوع مطلب :
برچسب ها : منوی start را سریع تر کنید، کنترل را در دست خود بگیرید !، حذف کردن برنامه هایی که پاک نمیشوند، نمایش دادن پیغام در هنگام بالا آمدن ویندوز xp :، ز کار انداختن اجرای خودکار سی دی به طور کامل در ویندوز ایکس پی:، ز کار انداختن سوابق اسناد اخیر :، هنگ کردن ویندوز، فایلهای موقت اینترنت، افزودن چاپگر به سیستم، مشاهده اطلاعات Bios، ایت سی دی در ویندوز XP بدون هیچ نرم افزاری،
لینک های مرتبط :

       نظرات
یکشنبه 7 فروردین 1390
رامین حمیدی
شنبه 31 تیر 1396 09:36 ق.ظ
Appreciate the recommendation. Will try it out.
چهارشنبه 21 تیر 1396 08:17 ق.ظ
Glad to be one of many visitants on this amazing internet site :D.
چهارشنبه 6 اردیبهشت 1396 05:25 ب.ظ
Greetings! Very helpful advice in this particular article!

It is the little changes that make the greatest changes.
Many thanks for sharing!
پنجشنبه 31 فروردین 1396 08:32 ب.ظ
Heya! I'm at work browsing your blog from my new apple iphone!
Just wanted to say I love reading your blog and look forward to all
your posts! Keep up the outstanding work!
دوشنبه 28 فروردین 1396 04:47 ب.ظ
Hello, i think that i saw you visited my weblog thus i came to
“return the favor”.I am trying to find things to improve my site!I suppose its ok to use a few
of your ideas!!
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر